Sezon zimowy rozpoczęty-zima 2023. Zabawy na śniegu klasy II i III-05.12.2023

W minionym tygodniu zawitała do nas prawdziwa zima  i sprawiła nam wielką radość. Był mrozik, śnieżek i przyjemnie świeciło słoneczko. Przez weekend zima się rozszalała więc postanowiliśmy jak najprędzej to wykorzystać, aby zahartować nasze organizmy i za promować zdrowie w szkole. Dzieci bardzo  cieszyły się z tego rzadkiego widoku. Biały puszek pozwolił nam na  zabawy  na terenie szkoły. Szaleliśmy z radości, rzucaliśmy  się śnieżkami, lepiliśmy  bałwanki, były orzełki, turlanie się po się po śniegu, chodzenie po swoich śladach,  a przy tym uśmiechy nie schodziły nam z twarzy. Bardzo ważne też było zbadanie właściwości śniegu- co się z nim stanie gdy przyniesiemy go do szkoły? To było bardzo udane  wyjście i miejmy nadzieję, że śnieg jeszcze u nas pobędzie, abyśmy mogli powtórzą zimowe harce !

Autor: Teresa Hnat, Marlena Woźniak