Escape Room - Harry Potter -25.04.2024

Szkolny konkurs językowy „Harry Potter – Escape room”, będący jednocześnie testem z języka angielskiego, dostarczył uczestnikom nie tylko wyzwań logicznych, ale również stworzył okazję do komunikowania się w języku angielskim. Konkurs składał się z 5 stacji, gdzie uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością kreatywnego myślenia i współpracą z kolegami. 6 drużyn biorących udział w konkursie walczyło o pierwsze miejsce z determinacją godną uczniów Hogwartu w Turnieju Trójmagicznym.
Escape room wciągnął uczestników w magiczną atmosferę, przenosząc ich prosto do szkolnych korytarzy Hogwartu i mrocznych zaułków Magicznego Ministerstwa. Zadaniem uczestników było rozwiązanie wielu zagadek językowych i logicznych godnych zadań z Klątwy Labiryntu oraz pokonanie pułapki przypominających te z Komnaty Tajemnic.
Cała idea konkursu to nie tylko test logicznego myślenia, ale również podróż przez świat magii, gdzie uczestnicy mogli poczuć się jak czarodzieje walczący ze złem. Uczniowie przypomnieli nam o tym, że magia można dostrzec wszędzie, nawet w naszej codzienności.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Dementorzy w składzie:
Olga, kl. VII
Hania, kl. VII
Milena, kl. VII
Ula, kl. VII

II miejsce: Zaczarowane różdżki w składzie:
Aurelia, kl. IV
Nikola, kl. IV
Kacper, kl. V
Marcin, kl. VI

III miejsce: Magiczne Landryny w składzie:
Ola, kl. VIII
Asia, kl. VIII
Wanessa, kl. VIII
Oliwia, kl. VIII

Wyróżnienie: Valdermorty w składzie:
Julia, kl. VI
Wiktoria, kl. VI
Nikola, kl. VI
Ania, kl. VI

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!