Używki – jak się przed tym chronić? - spotkanie z policjantem - 28.09.2021

Dnia 28.09.2021 r. w ramach działań profilaktycznych  uczniowie klasy VIII wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym z funkcjonariuszem KPP w Namysłowie. Celem spotkania było ostrzeżenie ich przed zagrożeniami wynikającymi z szkodliwości i niekorzystnego wpływu używek na zdrowie i życie młodego człowieka. Rzecznik Policji poruszył bardzo ważne tematy dotyczące sankcji karnych stosowanych wobec nieletnich, którzy są w konflikcie z prawem, używając Cyberprzemocy wobec innych.  Policjant podał kilka  konkretnych przykładów niedostosowania społecznego uczniów oraz sankcje karnie zastosowane wobec nich. Na koniec spotkania uczniowie zadawali pytania, na które specjalista ds. nieletnich szczegółowo im odpowiedział.  Mamy nadzieję, że to spotkanie przyczyni się do wzrostu świadomości ryzykownych i niebezpiecznych zachowań wśród młodzieży szkolnej.

Autor: pedagog szkolny A. Ciepła