Kolorowo, czyli zdrowo-warsztaty kulinarne w klasie I - 27.10.2021

Dzięki owocom i warzywom jesteśmy zdrowsi, rzadziej chorujemy, mamy mocniejsze kości, łatwiej się uczymy. Powinniśmy je jeść codziennie, bo zawierają dużo witamin. Wiele cennych witamin znajduje się tuż pod skórką owoców i warzyw, dlatego, jeżeli to możliwe, nie należy jej usuwać. Najzdrowsze są surowe warzywa i owoce. 27 października 2021 roku uczniowie klasy pierwszej pod opieką wychowawczyni wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Dość szybko sala lekcyjna zamieniła się w miejsce kuchennej magii, a uczniowie  przeobrazili się w prawdziwych kucharzy. Rozpoczynając zajęcia dzieci odwołując się do własnych doświadczeń podzielili się wiedzą dotyczącą  przyrządzania wartościowych posiłków z warzyw i owoców oraz zasad pracy, zachowania higieny, właściwego i bezpiecznego posługiwania się narzędziami kuchennymi. Podczas warsztatów dzieci przygotowały kolorowe kanapki, które nie tylko pięknie wyglądały, ale również wspaniale smakowały. Na stole pojawiła się także owocowa sałatka. Potrawy pełne warzyw i owoców są nie tylko zdrowe, ale również smaczne.

Autor: Wychowawczyni klasy I